strona główna
wywiady
artykuły
fotoblog
linki
kontakt
  dark ambient<>industrial<>experimental<>martial

THAW > black metal i awangarda

Thaw to spotkanie black metalu, noise`u i dark ambientu. Efektem tej kooperacji jest dźwiękowa materia odwołująca się do całej skali muzycznych emocji. Thaw dał się już szeroko poznać zarówno wśród fanów metalu jak i bardziej eksperymentalnych, mrocznych gatunków..


thaw

-Zespół Thaw istnieje od 2010 r. Niedawno ukazał się Wasz trzeci materiał. Jak w kilku zdaniach określiłbyś tą płytę?

Artur:Płyta powstawała w różnych zapleśniałych miejscach, które miały wpływ na jej kształt. Raczej ciężko do końca to określić.

-Mówicie o sobie jako zespole, który nie jest ideologiczny. Rozumiem, że dla Thaw priorytetem jest muzyka? Nie chcecie angażować się w żadne ideowe kwestie?

-Nie chcemy i nie mamy powodów. Liczy się głównie dźwięk.

-Wiem, że muzycy tworzący Thaw mają dość bogatą przeszłość muzyczną. Funkcjonują na scenie już od jakiegoś czasu. Mógłbyś powiedzieć coś na ten temat w odniesieniu do siebie i pozostałych członków kapeli?

-Graliśmy i gramy w różnych projektach więc Thaw nie jest jedynym projektem, którym się zajmujemy. Udzielamy/udzielaliśmy sie w taki zespolach jak ARRM,Sun For Miles,Forge Of Clouds,wSzaniec,Searching For Calm czy Furia.

- Muzyka Thaw jest bardzo zróżnicowana klimatycznie. Tempo raz jest wściekło szybkie, innym razem majestatyczne i spokojne. Pokazujecie różne oblicza swojej duszy....

-Może nie duszy, ale muzyki. Każdy z nas słucha różnych rzeczy więc staramy się nie ograniczać.

- A Jesteś w stanie wskazać jakieś inspiracje? Do jakiego bandu najbliżej zespołowi Thaw?

thaw

-Jeżeli chodzi o mnie to głównie projekty tupu Sunn, Earth, Swans plus duże ilości eksperymentanych rzeczy i noisowych eskapad. Nie wiem jednak do jakiego zespołu nam najbliżej stylistycznie...

-Czy nowa płyta jest dostępna również na konwencjonalnym nośniku?

-Płyta oficjalnie wyszła we Włoskim Avantgarde Music, a kasetę wydał Instant Classic z Krakowa. Jesienią bedzie dostępna na vinylu. W tym roku planujemy też split z Echoes OF Yul.

-W jednym z dawnych wywiadów owiedzieliście, że Thaw chce przekrzyczeć hałas generowany przez świat.... Nadal tak to wygląda?

-To chyba wizja byłego wokalisty...teraz naszym celem jest raczej generowanie hałasu powodującego krwawienie z uszu

-Niespecjalnie znalazłem informacje na temat działalności koncertowej Thaw. Czy w związku z nową płytą macie plany w tej kwestii?

-W tym roku skupiliśmy się raczej na robieniu materiału na nową płytę ,którą chcemy nagrać po wakacjach więc odpuściliśmy nieco kwestię koncertów. 20.06 gramy na MetalFest w Jaworznie i pozniej 9.10.11.07 ( Wrocław,Szczecin,Poznań)

-Czy koncerty są w stanie w pełni oddać muzykę Thaw, wszak jest w niej całkiem sporo nastroju, przestrzeni, zadumania....

-Najlepiej sprawdzić na koncertach...(śmiech))

-Jak powiedziałeś wcześniej udzielacie się w mnogiej ilości projektów muzycznych. Znajdujecie jeszcze czas na cokolwiek innego?

Jak najbardziej znajdujemy. Jeden z Nas prowadzi studio nagraniowe, reszta pracuje i myśli nad nowymi projektami.

Widzę, że nie Jesteś szczególnym fanem kwiecistego rozgadywania się na temat tworzonej muzyki... Uważasz, że jest się w stanie sama obronić?

Staramy sie żeby tak właśnie bylo, więc nie ma co gadac (śmiech)

Na zakończenie powiedz coś na temat planów, bliższych i dalszych THAW.

W tym roku planujemy nagrać kolejną płytę, która pewnie ukaże się na poczatku 2014 roku, jesienią kombinujemy trasę i split.Dzieje się.

Rozmawiał Arkadiusz ZachejaAlbum THAW do dostania np. tu:

Thaw

powrót do WYWIADY >>>

strona główna
wywiady
multimedia
naszywki
kontaktcopyright