strona główna
wywiady
artykuły
fotoblog
linki
kontakt
  dark ambient<>industrial<>experimental<>martial

HOARFROST vs INNER VISION LABORATORY > decline

decline

Lekturę tego albumu rozpocząłem od "Mind Infinity" , a było to jeszcze zanim stałem się posiadaczem samej płyty. Materiał promowało bowiem w sieci bardzo udane video, ilustrujące właśnie ten kawałek. Obejrzałem je, posłuchałem i to było moje pierwsze zetknięcie z "Decline".

Szybko doszło do drugiego kontaktu. Byłem ciekaw jak brzmi cała płyta. Zoharum tradycyjnie już zadbało o wysoki poziom edytorski wydawnictwa. Album wydany jest starannie z bardzo ciekawą oprawą graficzną. Nie jest to natomiast typowy split. Nie znajdziemy tu utworów jednego i drugiego projektu, które dzielą krążek na dwie odrębne części. Inner Vision Laboratory i Hoarfrost nagrali po prostu wspólnie płytę.

"Decline" to krążek bardzo spójny. Mroczny i zimny jak wnętrza starych bunkrów opatulonych wieloletnim mchem. Artystom udało się zbudować klimat pełen zagadki, tajemnicy i niepokoju. Dark ambient okraszony jest tu jednak masą smaczków, często wykraczających poza ustalone ramy. Przez mroczną kurtynę momentami śmiało zaglądają promyki światła.

"Decline" jest jak długa wędrówka, refleksyjna podróż w głąb człowieka i otaczającego go świata. Dreptanie szlakiem emocji i ludzkich westchnień. Wnioski wyciąga sam słuchacz bo autorzy nie próbują narzucać gotowych rozwiązań.

Polecam nie tylko fanom dark ambientu.


Arkadiusz Zacheja


strona główna
wywiady
multimedia
naszywki
kontaktcopyright