strona główna
wywiady
artykuły
fotoblog
linki
kontakt
  dark ambient<>industrial<>experimental<>martial

CALLING VOICE PROJECT > paradigm.aManta

Z dobrą muzyką jest jak z wykwintnym jedzeniem. Im dłużej jej słuchasz tym coraz bardziej ci smakuje...

Odpowiedzialny za Calling Voice Project - Mirosław Wójcik nie spoczywa na laurach i wytrwale kroczy swoją drogą. Każda kolejna płyta jest dojrzalsza i ciekawsza od poprzedniej. Ten progres jest widoczny i wyraźny także na "Paradigm.a". Kompozycje są dopracowane i przemyślane. Nagrane i zmasterowane na najwyższym poziomie. Materiału słucha się z dużym zainteresowaniem. Nie ma tu nudy czy rutyny. Pojawia się za to wiele niespodzianek i smaczków. Oprócz muzyki uwagę zwraca też oprawa graficzna i okładkowe ilustracje albumu. Sam artysta wypowiada się o swoim dziele podobnie: "Paradigm.a" oceniam najwyżej. Myślę, że możliwie obiektywnie. Album dopracowany, bardzo koncepcyjny, kontynuujący mój styl (który za niedługo się zmieni, na chwilę...), ale jednak przynoszący "coś" innego."


Teksty doskonale komponują się z muzyką, świetnie ją uzupełniają i dopełniają. "Zostały napisane specjalnie pod album. Są z pewnością ekspresją doświadczeń wewnętrznych, potrzeb, uczuć, pragnień, lęków, motywacji, spostrzeżeń, ale zostały wyrażone przez pryzmat bardziej metafizyczny, podświadomy, liryczny, bardziej artystyczny, momentami w sposób prostszy i dosadny. Czy są tłem, czy motywem...nie mi to oceniać. To należy do odbiorcy. To bardzo subiektywny obszar. Myślę jednak, że na "Paradigm.a" to muzyka jest drogą za którą one podążają, dopełniając ją i nasycając swoim współgrającym, ale i specyficznym klimatem."


Artysta w jednym z wywiadów stwierdził, że jego marzeniem jest wydanie albumu klasycznego. "Paradigm.a" mimo, iż bardzo nowoczesna i bitowa zawiera mnóstwo interesujących wstawek fortepianowych przywołujących nieco na myśl klasyków pianistyki.


Nowy album Calling Voice Project z pewnością należy przesłuchać wiele razy. To płyta z gatunku tych, które zyskują przy głębszym poznaniu. Dopiero wtedy odkryje się wszystkie jej zagadki, w pełni podąży za motywami i argumentami twórcy, osiągając cel muzycznej wycieczki.

Arkadiusz Zacheja
powrót do ARTYKUŁY >>>


strona główna
wywiady
multimedia
naszywki
kontakt
copyright