strona główna
wywiady
artykuły
fotoblog
linki
kontakt
  dark ambient<>industrial<>experimental<>martial

ACCOMPLICE AFFAIR > cienie

cienie

Przemek Rychlik od lat wytrwale głosi swój manifest artystyczny. Kompozycje, które tworzy pod szyldem Accomplice Affair w bardzo interesujący sposób łączą dwa światy. Dark ambientowe frazy w wysmakowany sposób towarzyszą psychodelicznym, wydobywającym się z gitary lidera projektu - oszczędnym dźwiękom.

Takie też jest najnowsze dzieło Accomplice Affair, zatytułowane "Cienie". Album wydany został przez małą oficynę twórcy - My Hand Music. Tym razem nakład nie jest limitowany. Artysta założył sobie dotarcie ze swoją niełatwą muzyką do maksymalnie licznego grona odbiorców.

Zawsze podobało mi się jak elektroniczni twórcy oprócz cyfrowych dźwięków, sięgają również po klasyczne instrumenty. I używają ich tak jak Przemek na swoim najnowszym materiale. W śmiały i malarski sposób. Gitara ma swój znaczący udział w hipnotycznym, sennym klimacie "Cieni". Oprócz niej pojawiają się różnego typu przeszkadzajki. Smaczkiem dodającym uroku płycie Accomplice Affair jest udział zasłużonego dla muzyki eksperymentalnej , znanego przede wszystkim z Karpat Magicznych - Marka Styczyńskiego, który obsługuje cytrę.

Konglomerat dark ambientu, psychodelii i szczypty industrialu uzupełniają wiersze młodopolskiego poety Tadeusza Micińskiego. Liryki doskonale wpasowują się w klimat przedstawienia Accomplice Affair. Są jego integralną częścią. Pogłębiają tą wszechobecną senną i metafizyczną atmosferę.

"Cienie" są bardzo udanym rozwinięciem pomysłów zaprezentowanych na wcześniejszym albumie - "Samotny horyzont". Artysta nie spoczął na laurach i próbuje ciągle wprowadzać do muzyki Accomplice Affair nowe elementy. Bardzo dobra to płyta, idealna do słuchania nie tylko w jesienno-zimowe wieczory.


Arkadiusz Zacheja


strona główna
wywiady
multimedia
naszywki
kontaktcopyright